Francouzské divadlo

při Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově

Členové nejstarší skupinky:
Eliška Doušková

Eliška se narodila 9.11.1999 a členkou francouzského divadla se stala v roce 2013, protože to pro ni byla skvělá příležitost dostat se blíže k divadlu, které měla vždy ráda. Nejvíce si užila roli ezoterické tetičky Céleste ve hře Le poireau est dans l’ascenseur (= Pórek je ve výtahu), protože se díky ní naučila věštit z karet. Mimo divadlo (a věštění) chodí ráda na horolezeckou stěnu nebo pomáhá při přípravě táborů s klubem animátorů. S divadlem se Eliška dostala na festival do Prahy a dvakrát také na festival Fetlyf ve francouzském Saint-Malu.Kristýna Vlachová

Kristýnka se narodila 11.11.1999 a do francouzského divadla začala chodit ve svých čtrnácti letech, tedy v roce 2013. Motivací k tomuto činu pro ni byl sen zlepšit si francouzštinu, hrát divadlo a cestovat, což se jí pravděpodobně postupně plní, protože kromě výletů s přítelem na Filipíny a do Malajsie podnikla Kristýnka také cesty do Brna, Prahy, francouzského Saint-Mala a maďarské Pécsi. Nejvíce si užívala roli namyšlené manekýny ve své vůbec první hře s názvem Au Pas (= Krokem) a také postavu zlodějky ve hře Huit morts sans ordonnances (= Osm mrtvých bez předpisu), kde hrála kriminální dvojku s Kájou Ohlídalovou.

Mimo tyto zážitky patří k jejím oblíbeným vzpomínkám cesta do Maďarska s legendárním panem řidičem, komunistou a milovníkem klobás a havajských košil v jedné osobě, jehož bysta Vladimira Iljiče Lenina a pozdrav „Čest práci“ se pro ni staly nezapomenutelnou. Kromě francouzského divadla se také ráda věnuje debatování, rozhodování tenisových turnajů a cestování se svým imaginárním přítelem.

Alžběta Dittmannová

Bety se narodila 9.6.2002 a členkou francouzského divadla se stala v roce 2014 díky své kamarádce Klaudii Kaplánkové, která ji do divadla vzala a jí se tam velmi zalíbilo. Nejvíce si užila postavu manželky šéfa ve hře Le Rustre (=Hrubián) a kromě divadla se věnuje také gymnastice, memes, jídlu a spánku. S francouzským divadlem už stihla navštívit Francii a festival v Brně. Mimo to také uvádí, že všechny členy divadla moc miluje, což dokonale vypovídá o vztahu, který mezi sebou členové našeho divadla mají.

Tereza Dragounová

Terezka se narodila 1.11.2000 a k nám do divadla přišla na přelomu let 2014 a 2015, protože chtěla zjistit, jestli v sobě má alespoň minimální množství hereckého talentu, protože se jí vždy opravdu dařilo “dělat ze sebe blbce“, jak sama uvádí. Nakonec zjistila, že hereckého talentu má opravdu požehnaně a nyní je velice vděčná za to, že přijala výzvu zkombinovat divadlo a cizí jazyk. Za dobu jejího působení v divadle sehrála již mnoho rolí, avšak její oblíbenou byl fotbalový fanoušek Robert ve hře Le Rustre (= Hrubián). S divadlem se stihla podívat na festival do Brna a také do francouzského Saint-Mala na festival Fetlyf. Mimo francouzské divadlo má velmi pestrou škálu koníčků a zálib, mezi které patří např. jazyky, cestování, příroda a umění. Také ji fascinují věci jako astrální cestování nebo schopnost dojít domů s dvěma promile alkoholu v krvi (což se dá možná také označit jako druh astrálního cestování). Kromě těchto aktivit se také ráda utápí ve focení a filmování a o víkendech se vybíjí do tenisového míčku. Mimo všechny tyto věci však musí být vyzvednuta její největší kvalita, kterou je tanec zvaný Capoeira. Ten dostal v jejím podání od p. Chammas pracovní název „tanec mrtvého křečka“.

Nina Svobodová

Ninuška se narodila 21.8.1999 a členkou francouzského divadla se stala roku 2013. Její oblíbenou rolí byla role sexy uklízečky ve hře Le poireau est dans l’ascenseur (= Pórek je ve výtahu), protože ve všech ostatních hrách dostala roli policisty, se kterou se pravděpodobně zas tak moc neztotožňuje. S divadlem Nina navštívila město Pécs v Maďarsku, dvakrát Saint-Malo ve Francii a festival v Brně a v Praze. Mezi její další záliby patří kino, filmy a sport (haha). Jejím oblíbeným citátem je citát „Láska je jako voda - připluje a odpluje.“Ladislav Burgr

Ladiček se stal členem divadla v roce 2013, protože si chtěl zlepšit svou francouzštinu. V roce 2015 nás však na rok opustil a odletěl se flákat na Taiwan. Ani tam však nezapomněl na svou oblíbenou roli teplého učitele chůze ve hře Au Pas (= Krokem) a možná zde některé chodící praktiky převedl na taiwanské studenty, kdo ví. S divadlem se však i přes svou roční absenci podíval do Maďarska, Brna, Prahy a Francie, kde ho velmi zklamalo vystoupení místní zvláštní školy, protože, jak sám řekl, doufal, že budou „víc postižení“. Mezi jeho další koníčky patří informatika, čtení a sport.Tereza Pospíšilová

Terezka se narodila 29.11.1999 a členem divadla se stala v roce 2013, protože ji lákalo hraní v cizím jazyce, zlepšení jazyka, poznávání nových lidí a cestování. Od té doby se s divadlem Terezka dostala do Maďarska, dvakrát do Franice, do Prahy a do Brna. Její oblíbenou rolí byla postava Francois ze hry Le poireau est dans l’ascenceur (= Pórek je ve výtahu). Mezi její koníčky patří tvůrčí psaní, četba, dobrovolnictví na dětských táborech, hra na kytaru, poslech hudby a zpěv. Jejím největším životním úspěchem je pravděpodobně výhra v soutěži O slavíčka třídy v sekundě.Klaudie Kaplánková

Klaudinka se narodila 18.4.2002 a do francouzského divadla poprvé zavítala v roce 2014 na účelem zlepšit svou francouzštinu. Ani ji neminulo cestování po festivalech a s divadlem se dostala například do francouzského Saint-Mala nebo na festival divadel v Brně. Mimo divadlo se věnuje čtení a jezdectví. Krom toho také uvádí, že všechny členy divadla opravdu hluboce miluje.


Karolína Ohlídalová

Kájinka se narodila 18.5.2000 a k francouzskému divadlu se přidala v roce 2013 hned poté co zjistila, že se do divadla hledají noví herci. Francouzské divadlo ji lákalo kvůli tomu, že má ráda francouzštinu, cestování a divadlo obecně, takže byla moc ráda, že se jí taková možnost naskytla. S divadlem navštívila dvakrát francouzské Saint-Malo a dále taky festival v Brně a v Praze. Její oblíbenou rolí byla bezkonkurenčně postava zlodějky ve hře Huit morts sans ordonnances (= Osm mrtvých bez předpisu). Mimo divadlo ráda běhá, cvičí jógu, cestuje, sleduje filmy nebo čte časopisy a knížky, zbožňuje vaření, focení, hudbu a zvířata. Jejím oblíbeným mottem je: „Šiřte hummus, ne nenávist.“ Je vegan.

Filip Kopa

Filip se narodil 1.9.2000 a do divadla se přidal v roce 2016, protože si chtěl zlepšit francouzštinu. Jeho oblíbenou rolí byl Gérard ve hře Le poireau est dans l’ascenceur (= Pórek je ve výtahu), se kterou sklidil obrovský úspěch hlavně od dívek v hledišti v Saint-Malu a v Brně. Mimo divadlo má rád sport, klavír, kreslení, jazyky, ironii a černý humor a pořád si nepamatuje jména ostatních členů divadla. Je upír a chce být doktor, tak bacha na něj.
Martin Tabery

Martin se narodil 3.9.2000 a do divadla přišel v roce 2013. Letos však odletěl flusat s lamama do Perú, takže všichni ostatní pro něho celý rok moc pláčeme. S divadlem navštívil maďarskou Pécsi, sicilskou Catane, Brno, Prahu a francouzské Saint-Malo, kde se o něj strhla hádka mězi dvěma francouzkami. Když jde během zkoušky na záchod, vrátí se pravděpodobně až za pár hodin.